Radyo Sohbet Duygular Part-1

Radyo Sohbet Duygular Part-1

Radyo Sohbet Duygular Part-1

Radyo Sohbet Duygular Part-1 yazımızda birlikteyiz dostlar. Sadece içimden geçenleri sizlerle paylaşmak istediğim bir akşamdayız. Başlayalım o zaman..

Her ne kadar dünyaya gelirken Rabbimiz tarafından bizim için belirlenmiş en iyi insanlar tarafından kuşatılsakta, belli bir aşamayı geçtikten sonra hepimiz birer birey olarak hayatımıza devam etmek durumunda kalıyoruz.. Yalnız kalıyoruz.. Daha yorucu, daha stresli bir hayatta çok daha yalnız.. Seviyoruz, seviliyoruz, ağlıyoruz, gülüyoruz, her şeyi kendi içimizde yaşıyoruz.. Her şeyi bir başımıza yapıyoruz.. Sonra bir gün geliyor, hayatımızı biriyle birleştirmeye karar veriyoruz.. Kimi için çok sıkıntılı günlerin başlangıcı oluyor.. Kimi içinse saadete giden bir yol.. Ama o yolda yaşananları da yine sadece biz kendimiz yaşıyoruz.. Her şeyin ne kadar özel olduğuna bakar mısınız? Tümü sadece bizim için.. Sadece biz.. Ve sonra zaman akıp giderken, bu aile içerisine çocuklarımız ekleniyor..

HAYAT SADECE BİZİM İÇİN

Bizim başlangıcımız da olduğu gibi, onlarda hayata gözlerini açarak bismillah diyorlar.. Onlar için yaşamaya, onlar için gülmeye, onlar için ağlamaya başlıyoruz.. Hayatın çekilmezliği içinde bütün savaşı onlar için veriyoruz.. Canımızdan daha değerli hale geliyorlar..

Çünkü onlar bizim birer parçamız.. Onlarsız bi hayatı düşünemiyoruz.. Hatta; sohbet aralarında en büyük acılar içerisinde birinci numara onların yokluğu oluyor.. “Rabbim evlat acısı vermesin kimseye” diyoruz.. Birinin evladına bir şey olduğunda hemen bizimki geliyor aklımıza.. Aman Allah korusun diyoruz.. O acıyı içimizde hissediyoruz.. Bizim için çocuklarımız çok özeller.. Çok başkalar..

Şimdi olayın çok ilginç kısmına geliyoruz. Güncel haberleri izleyen dostlar, arkadaşlar buradalardır.. Her gün bir kadın cinayeti, her gün bir işkence haberi veya mahkemelerce verilen adeta insanı güldüren kararlar.. Ne o yoksa duymuyor musunuz siz hiç? Bence duymamak imkansız ama neyse.. Yahu o hani çok sevdiğimiz çocuklarımız var ya onları dünyaya getiren insanlara yapılan muamelelere dikkat çekmek istiyorum..

Hani iki sohbet arasında birbirimize anlatamadığımız konuşamadığımız şeyleri konuşmak istiyorum bu yazıda.. Evet dostlar ne kadar hazin bir durum değil mi? Olaylara bir de perspektif olarak bakarak inceleyelim.. İnsanlara zulüm eden kim? İnsanlar! İnsanları yoran, kandıran, dolandıran, rezil eden, öldüren kim? İnsanlar! Yahu bu nasıl bir anlayış? Hiç kendinizi sorguladınız mı? Bize bunları yapan bizlersek, yapmamak veya yapanları aramızdan dışlamak kaldırmak kimin elinde? Yine insanlar.. İşte hazin son aslında burası!

Bizi her türlü hale düşüren, iyi yada kötüyü oluşturan, ezen yada adil olan, mutlu eden yada üzen şeyleri biz yaptık. Biz yapıyoruz. Biz yaşatıyoruz birbirimize bunları.. Uyan artık KALK! Kendine bunu yaptırma!! Bize bunu yapma!! Her şey bizim etrafımızda bizler tarafından dönüyor. Kendimize çeki düzen verip inanılmaz işlere imza atabilecekken, zulm etmeyelim birbirimize..

MUTLU OLMANIN TEK YOLU BİZİZ!

Neyse, Bu yazıyı da çok uzatıp ilginç bir hale getirmek istemiyorum.. Sadece bilelim, bildiklerimizi hatırlayalım istedim.. Umarım ufacıkta olsa bir yararı olur hepimiz için..

Sizleri Sevgiyle Selamlıyoruz.

İyi akşamlar..

No Comments

Post A Comment

sohbet odaları sohbet siteleri omegla omegle chat siteleri muhabbet sohbet omegle tv mynet sohbet canlı sohbet radyo sohbet gabile sohbet tatlı sohbet seviyeli sohbet sohbet sitesi radyo keyfi sohbet radyo muhabbet sitesi sohbet siteleri islami sohbet okey oyna mobil okey okey oyna okey ankara